Kreslení poznámky jaro zima léto. Shrnutí integrované lekce kreslení ve skupině seniorů „Přišlo jaro. Krajinné kompozice žáků s komentářem k dokončení práce

Domov / Tradice

Poznámky ke kreslení „Jaro“

přípravná skupina

Připravila Grebneva O.A.

Obsah programu:

1. Upevnit znalosti dětí o jaru, jeho znameních, vlastnostech a umět porozumět znamením jara.

2. Posilujte schopnost pracovat v různých netradičních technikách kreslení: šťouchání, šťouchání tvrdým polosuchým štětcem a při práci také používejte volumetrickou aplikaci.

3. Naučte se vybrat vhodné barevné schéma.

4. Naučte schopnost uspořádat předměty v prostoru na listu papíru.

5. Učte děti i nadále přenášet do svých kreseb radostnou náladu spojenou s příchodem jara.

6. Pokračujte ve výuce, jak vést konverzaci na základě obrázku, abyste aktivovali slovní zásobu dětí.

7. Rozvíjet u dětí nápadité myšlení, vnímání, představivost, rozvíjet smysl pro barvy a kreativitu.

8. Podporujte lásku k přírodě a zájem o aktivity.

Materiál:

Malování o jaru, kvaš, štětce, tvrdé štětce, šťouchance, watty, vatové tampony, tužka, tyčinky, ubrousky, pasta, klidná hudba.

V.: Kluci, pozdravme se pomocí psychogymnastiky "Dobré ráno!"

Někým vymyšlené, jednoduché a moudré

Při setkání pozdravte "Dobré ráno!"

„Dobré ráno“ slunci a ptákům

„Dobré ráno“ usmívajícím se tvářím

A všichni se stanou laskavými a důvěřivými

Ať vám dobré ráno vydrží až do večera

Dobré odpoledne a dobrou hodinu

Jsem moc rád, že tě vidím.

V.: Ach, lidi, když jsem chodil do školky, potkal jsem a hádejte koho:

Otevírá svá poupata do zelených listů,
Obléká stromy, zalévá úrodu,
Je plná pohybu, ale jmenuje se...
(jaro )

V.: Přesně tak, kluci, budeme si s vámi povídat o jaru.

V.: Jaké jarní měsíce znáte? (březen duben květen)

V.: Vyzývám vás, abyste pojmenovali znamení jara.

V.: Ale aby k nám jaro přišlo rychleji, dejme jí krásná slova. Mám kouzelnou kouli. Kdo vezme tuto kouli do rukou, řekne krásné slovo o jaru.

V.: Doporučuji vám věnovat chvilku cvičení"jarní slunce"

Slunce, slunce je vysoko! (stoj na špičkách, ruce zvednuté)

Slunce nás hřeje (hladí ruce po tváři)

Sníh taje z paprsků (v podřepu)

Stream běžel hlasitě (běží na místě)

Překročit všechny kaluže (chůze v kruhu)

V.: Úžasný svět, který nás obklopuje, je příroda. Umělci to mohou vidět.

Podívejte se, jak ruští umělci zobrazují jaro. Jak se jmenuje žánr, ve kterém byly tyto obrazy namalovány? (Scenérie).

Dovolte mi připomenout, že krajina je obrazem přírody. Chcete-li nakreslit krajinu, musíte znát a rozumět přírodě. Při pohledu na krajinu je to, jako bychom se dívali z okna a viděli les, louku, pole, řeku a chtěli bychom běhat trávou a cítit květiny.

V.: Zvu vás, abyste si nakreslili vlastní obrázky jara. Ale uděláme to netradičním způsobem pomocí různých technik kreslení.

Prstová gymnastika "Déšť"

V.: Ukázka dokončené práce krok za krokem.

V.: Jaké krásné krajiny jste vytvořili. Udělal jsi maximum. Tato díla umístíme na výstavu a jaro je bude obdivovat z okna.

Odraz. Držte se za ruce a přeneste si kousek tepla do dlaně. Beru Dimovu dlaň do své dlaně a předávám vám všem kousek svého tepla a ode mě jde k Dimovi. A mám pocit, že s kouskem tepla je více přátelství a dobré nálady.

Netradiční technika kreslení „Předjaří“ ve skupině seniorů.


Popis materiálu: Nabízím vám souhrn přímých vzdělávacích aktivit pro děti seniorské skupiny v kreslení na téma „Předjaří“.
cíle: upevnit představy dětí o jaru a znameních příchodu jara (den se prodlužuje, slunce hřeje, sníh taje, potoky tečou, tráva roste, stěhovaví ptáci se vracejí);
úkoly:
1 vývoj:
rozvíjet logické myšlení (učit děti pozorně si prohlížet obrázky a analyzovat je);
využívání netradičních technik kreslení k rozvoji zájmu dětí o výtvarné umění;
2 tréninky:
zlepšit vnímání barev (vybrat odstíny daného tématu - studené, radostné).
seznámit předškolní děti s netradiční technikou kresby - monotypem;
Nadále učit děti pracovat s barvami, rozvíjet kreativní představivost, myšlení a fantazii.
3 vzdělávací:
pěstovat zájem o kreativitu.
Zařízení: reprodukce obrazů, albové listy, barvy, štětce, houba.

Průběh lekce:

vychovatel: Kluci, aby naše lekce byla úspěšná, musíme „nazvat“ dobrou náladu. Slunce se na nás usmívá z okna, usmějme se i my na něj a usmějme se na sebe. Výborně! Začínáme hodinu výtvarného umění a až uhodnete hádanku, řeknete mi téma:
Sněhová koule taje, louka ožívá,
přijde den, kdy se to stane? (Jaro)
vychovatel:Že jo! Ty a já nakreslíme „Předjaří“. Nakreslíme jej speciální netradiční technikou kresby – krajinným monotypem.
Abychom to správně nakreslili, musíme si promluvit: zjistit, zapamatovat si známky nástupu jara.
(Zobrazení reprodukcí obrazů slavných umělců)

A. Savrasov „Věže dorazily“
vychovatel: Toto je obraz A. Savrasova „Věže dorazily“. co na něm vidíš?
vychovatel: Děti, řekněte nám, jaké barvy umělci na těchto obrazech použili. Jaká nálada se objeví při pohledu na tato umělecká díla?


Předjaří (Kuindzhi)
vychovatel: Kluci, toto je obraz umělce Kuindzhi „Předjaří“. co to ukazuje? Jaké barvy umělec použil? Proč jste to nazvali „Předjaří“?


vychovatel: Tento obraz namaloval Levitan a jmenuje se „Jaro. Velká voda." Popište ji.
Jaké barvy jsou na malířově malbě více? Podívejte se pozorně na tající vodu na obrázku, co tam vidíte? Jaké nebe? (modrá) proč? Ano, je to tak, je jaro, slunce je na obloze více, takže obloha je modromodrá, jako by slunce ozařovalo oblohu a pluly lehké mraky.
vychovatel: Jak již víte, budeme malovat brzy na jaře pomocí typu monotyp krajiny.
Monotyp je technika svobody a božského zásahu!
Monotyp: Dvě slova: „mono“ a „typ“. Monotyp (z „mono“ – jeden a řeckého „typos“ – otisk, otisk, dotyk, obraz...) je druh tištěné grafiky.
vychovatel: Vezměte list na šířku a položte jej svisle. Ohněte to napůl.


vychovatel: Nakreslíme na horní polovinu listu alba a spodní část bude odrazem vaší kresby. K tomu použijeme barvy a štětce.
Pedagog: nakreslete oblohu, stromy, tající sníh, rozmrzlé skvrny, věže atd. Nakreslete volnou formou, jak si představujete příchod jara.
Zatímco budete kreslit, přečtu vám „Jarní pohádku“ od D. N. Sadovnikova, abych vám napověděl, jaké krajinné prvky a známky jara lze nakreslit.
Děti, jaro je za dveřmi!
Led na zamrzlém okně
Pohádka o sladkém jaru
Připomněla mi to dnes ráno.
V království kruté zimy
Žádný rozruch
Jen krutý mráz
Všude chodí s holí.
(Při čtení pohádky učitel kreslí kresby dětí, aby byly výraznější).


Zjistí, zda je led spolehlivý,
Je napadaný sníh hustý?
Mají vlci v lese dost?
Žije dřevorubec v chatě?
Všichni opustili Frost,
Každý, komu je život drahý,
Stojí jen stromy:
Rozdrtil je sníh...
Les nemá kam jít:
Jeho kořeny vrostly do země...
Chodí kolem a klepe
White Frost s holí.


Potoky tečou hlasitě,
Led se hlučně řítí:
Tam, kde přechází jaro
V lesku své krásy,
Oblečený v zelených loukách
A dojdou květiny.
Les je pokryt listím,
Všechno v něm roste a zpívá...
Blízko Veselého jara
Motley pletl kulatý tanec.
"Zlato, zpívej, řekni mi,
Co jsi viděl ve svém snu?" -
Šílené děti křičí
Hlučně běží směrem k jaru.
Slyšel jsem Frosta o jaru,
Myslí si: „Ukaž,
Sám se podívám na lidi,
Ukážu se lidem.
Proč nejsem Vesnin ženich?
(Přicházejí k němu myšlenky.)


Pokud nechce, tak
Vezmu si tě silou za manželku!
Jsem starý, co se děje?
Přesto jsem v oblasti králem já.
Jsem po všech těchto místech
Všechno stvoření poslouchá..."
Připravil jsem se a šel svou cestou,
Když jsem opustil svého přítele Blizzarda,
Ten v chladné zimě
Postel je vyrobena ze sněhu.
Všemi oblíbené jaro
Posel přináší novinky,
Pestrý soudruh lidí -
Náš domácí špaček.
Dnes ráno jsem viděl Frosta...
Všichni máme velký problém:
Znovu se naštval
Chce zpátky chlad.


Sám jsem to viděl: na polích
Stalo se bílým a bílým,
Viděl na klidné vodě
Ledově modré sklo.
On sám má velké vousy,
Bílý a strohý vzhled...
Nepustíme ho dovnitř, ale on:
"Budu se vdávat!" - mluví.
Je dusno, aby šel mráz...
Skončí cesta brzy?
Přemýšlí, kam si lehnout,
Kde by měl odpočívat?
Vidí hlubokou rokli,
Je v něm ukrytý les...
Jak jste se dostali k bříze?
Stočil se do klubíčka a lehl si vedle něj.
Je ho hodně nebo málo?
Spal jsem v této rokli,
Právě jsem se probudil, když...
Stal se překvapivě malým.
V davu běželi do lesa
Děti sbírají ptačí třešeň...
Takhle leží led -
Vzali jsme to ukázat Vesně.
Děti! Byli jste v lese?
Nedostal jsi Frosta?
Právě jsme našli rampouch!
Tady je! Přinesl jsem to v kapse!
Slyšet taková slova
Všichni kolem se smáli:
Ptáci, květiny a potoky,
Jezero, háj a louka.
Tedy samotná královna
Smála jsem se, až jsem plakala...
Hodně ji rozesmál
Dědeček White Frost!


vychovatel: Vezměte houbu na navlhčení listu čistou vodou a namočte spodní polovinu listu. No, nemůžete se dočkat, co se nakonec stane?

Tatiana Turušová

Shrnutí GCD pro kreslení ve skupině seniorů

Téma: „Předjaří. Přílet havranů."

úkoly:

Vzdělávací:

Rozšiřte znalosti dětí o stěhovavých ptácích. Podporujte smysl pro laskavost a lásku k ptákům.

Naučte se harmonicky uspořádat spiknutí na list papíru.

Upevnit metody a techniky kreslení barevnými tužkami.

Vzdělávací:

Rozvíjet jemnou motoriku rukou, rozsah pohybu ruky.

Rozvinout schopnost dívat se na svět očima umělců, všímat si a vytvářet Krásu;

Rozvíjejte kreativitu a představivost, pozorování a představivost.

Vzdělávací:

Pěstovat lásku a úctu k výtvarnému umění;

Pěstovat umělecký vkus a smysl pro harmonii;

Rozvíjet dovednosti nezávislosti.

Materiály: listy papíru A4, jednoduchá tužka, guma, barevné tužky. Audio a video zařízení, reprodukce obrazu A. K. Savrasova „Věže dorazily“.

Přípravné práce: Pozorování ptáků venku. Při pohledu na ilustrace o jaru. Čtení básně o jaru.

Opravné práce. Použití slov v řeči: obrázek, krajina, příroda, umělec. Jména stěhovavých ptáků, známky jara.

GCD pohyb

Vychovatel(udělá hádanku)

Kdo prošel tak tiše,

No, samozřejmě, ne slon,

Dokonce i tlustý hroch

Nemohl jsem to projít potichu.

Tady přichází krása

Lehce se dotýká země

Čeho se to dotýká?

Všechno kvete.

Děti. Jaro.

Vychovatel.Že jo. Jak už asi tušíte, dnes bude řeč o jaru. O předjaří. Lidé odpradávna milují jaro. Lidé tomu říkali „Jaro je červené“. Básníci psali básně o jaru. Kolik z vás si vzpomene a přečte nám básně o jaru? (Děti čtou dříve naučené básně)

Vychovatel. Kde začíná jaro? (Z kapky, rozmrzlé skvrny, slunce jasně svítí, objevují se sněženky, přilétají stěhovaví ptáci atd.)

Vychovatel. Jací ptáci k nám přilétají na jaře? (Věži, jeřábi, špačci, vlaštovky, skřivani.)

Vychovatel. Co dělají? (Staví hnízda, opravují stará.)

Vychovatel. Ano, jaro přináší radost ze života, radost z tvořivosti nejen básníkům. Umělci nám pomáhají vidět úžasný svět přírody a její krásy. Dnes se seznámíme s obrazem ruského umělce Alexeje Kondratieviče Savrasova, který rád maloval přírodu naší země. Jak se to jmenuje, vám zatím neprozradím. Zkusme hádat.

Jaké roční období je na obrázku?

proč ses tak rozhodl? Jakými znameními lze poznat, že se blíží jaro?

Hlavním detailem, který potvrzuje naše závěry o příchodu jara, jsou věže. Kde sedí věže? Co je zajímá, když se vracejí z teplejších oblastí?

Proč jsou ptačí stopy ve sněhu tak jasně viditelné?

Kde se nacházejí břízy? Popište je, co to je? Jaké barvy použil umělec k malování obrazu?

Co je napsáno modře? co je šedé? Hnědý?

Co je na obrázku nejjasnější?

Jakou náladu umělec vyjadřuje? Jak to umělce dokázal ukázat?

O čem je tento obrázek? Jak byste nazvali tento obraz?

vychovatel: Umělec Savrasov nazval svůj obraz „The Rooks Have Arrived“. Lidé vždy čekali na jaro a radovali se z jeho příchodu, o čemž svědčí i přílet havranů. Jedno přísloví říká: "Věž je na hoře...jaro je hned za rohem." Když se dívám na obrázek, vzpomenu si na báseň S. Rusanovské, která se mi moc líbí:

Zima se hádá s havrany -

Mrzne a sněží.

Otevřená země

Bude zase sněžit.

Věžové neztrácejí odvahu -

A kvákají a skáčou:

„Cesta je překonána

A to znamená, že budeme naživu!

Letěli jsme tak dlouho

Do mé vlasti, domů!

Buďme trochu trpěliví

Smiřme se se zimou!

Tento obrázek se mi moc líbil. Vyvolává pocit radosti.

Vychovatel. A teď, kluci, navrhuji, abyste se stali umělci a nakreslili jarní obrázek. Kluci, přemýšlejte o tom, co nakreslíte na svůj list papíru. Jaké barvy zvolíte na předjaří?

Samostatná práce dětí.

Po kompozičním náčrtu jednoduchou tužkou začnou děti vybarvovat kresbu. Barevné tužky dávají práci dětí vynikající efekt, zvláště když se k dekoraci obrazu používá několik barev nebo odstínů. Během práce dbejte na to, aby děti držely tužku správně a volně, bez napětí, sledujte držení těla dětí

Sečteno a podtrženo.

Když děti práci dokončí, analyzujte kresby dětí a poznamenejte si, kdo se velmi snažil a kdo uměl lépe kreslit.

Kluci, dnes jsme hodně mluvili o jaru, podívali jsme se na obraz A. K. Savrasova „The Rooks Have Arrived“. Každý z vás se snažil a na vašich kresbách je vidět, že se příroda probudila a ožila.



Publikace k tématu:

Otevřená lekce o vývoji řeči v přípravné skupině. Kreativní vyprávění podle obrazu „Předjaří“ Shrnutí otevřené lekce o rozvoji řeči na téma: „Kreativní vyprávění podle obrazu „Předjaří“ (vymýšlení začátku a konce.

Shrnutí lekce „Předjaří. Jarní měsíce. První jarní květiny. Dopis ь" Nápravné a vzdělávací účely. Zobecnění představ o předjaří a typických jarních jevech v přírodě. Vyjasnění, rozšíření.

Integrovaná lekce „Předjaří“. Použití nekonvenční techniky kreslení - „terapie kapkami“ Organizace souvislých přímých vzdělávacích aktivit pro děti střední skupiny na téma „Volání Rudého jara“ Autor abstraktu.

Souhrn vzdělávacích aktivit pro rozvoj řeči v přípravné skupině „Předjaří“ Vzdělávací cíle: zobecnění představ o předjaří a typických jarních jevech v přírodě; rozšíření, upřesnění, aktualizace.

Cíl: Rozvinout schopnost odrážet obraz jara v kresbě. Cíle: vzdělávací: - upevnit schopnost kreslit grafitovou tužkou;

Viktorie Kosteniuková
Shrnutí integrované lekce kreslení ve skupině seniorů „Přišlo jaro“

Shrnutí integrované lekce kreslení ve skupině seniorů« Přišlo jaro» .

Kosteniuk Victoria Alexandrovna.

Předmět třídy: « Přišlo jaro» seniorská skupina.

Směr: kognitivní vývoj.

Integrace vzdělávací regionech: vývoj řeči, umělecký a estetický vývoj.

Typ třídy: posílení a kreativní aplikace.

cílová: upevnit a systematizovat znalosti dětí o jaro.

Úkoly:

Vzdělávací:

Rozšířit a zobecnit představy předškoláků o jarních změnách v přírodě;

Naučte se vytvářet vztahy příčiny a následku mezi přírodními jevy

Systematizovat znalosti dětí o hmyzu, stěhovavých ptácích a volně žijících zvířatech.

Vývojový:

Rozvíjet kognitivní zájem dětí;

Rozvíjet schopnost zobecňovat a analyzovat;

Rozvíjet jemné motorické dovednosti rukou;

Vzdělávací:

Pěstujte pečlivý přístup k přírodě;

Pěstujte k sobě přátelský vztah

Organizace času.

Hra je pozdrav. "Dobré ráno"

Užívejme si slunce a ptáků,

Užijme si také usměvavé tváře

A každému, kdo žije na této planetě,

"Dobré ráno!"Řekneme si to spolu.

2. Problémová situace.

Podívejte se na obrazovku. Nám už to dorazilo neobvyklý e-mailový video dopis.

Text dopisu: Ahoj hoši! Jsme děti ze školky "Palmačka" v naší vlasti, v Africe, v kteroukoli roční dobu horký: V zimě není sníh, na podzim ze stromů nepadá listí. Učitel nám řekl, že vy taky jaro, ale ne stejné jako u nás. Pomozte nám to zjistit...

Vychovatel: Jak můžeme klukům pomoci? Jak si myslíte, že? Jak to řekneme klukům jaro, oni jsou v Africe a my jsme tady? (odpovědi dětí)

Děti: Můžete poslat dopis.

Vychovatel: Můžete to říct v dopise, ale musíme to také ukázat.

Děti: Záznam na digitální videokameru.

Vychovatel: Přesně tak, navrhuji, abychom pro kluky natočili video o tom, o čem víme jaro do digitální videokamery a odeslat video e-mailem. Souhlasíš? Instaluji digitální fotoaparát do našeho chlapeckého herního centra.

Vychovatel: Nejprve řekneme klukům o našich známkách jaro, podle naší tabulky.

Známky jaro: mnemotechnická tabulka, stůl připevněný k stojanu.

Vychovatel: zobrazuje obrázky v pořadí, děti pojmenovávají znaky.

1. Slunce na jaře jasně svítí. Nejen svítí, ale i hřeje.

2. Sníh v lese taje, potoky tečou, kapky zvoní.

3. Objeví se rozmrzlé skvrny.

4. Sněženky kvetou.

5. Pupeny na stromech bobtnají.

6. Ptáci se vracejí z jihu a zpívají své písně.

7. na jaře divoká zvířata se probouzejí po zimním spánku (medvěd, ježek, jezevec)

8. Bouda pro divoká zvířata. (MOLT). Zajíc a veverka mění barvu srsti.

9. na jaře divoká zvířata rodí mláďata a ptáci mají mláďata.

Pokračujme v našem příběhu o znameních jaro v našich kognitivních a řečových centrech.

3. Samostatná práce ve střediscích.

Vychovatel: Každé centrum pro vás připravilo hry o jaro.

Nyní se rozdělte do 2 týmů po 5 lidech. Vyberte si kartičky s obrázkem centra, ve kterém budete pracovat (děti si vytáhnou kartičky s obrázkem středu.)

Každý tým jděte do svého středu, ničeho se nedotýkejte, poslouchejte moje pokyny. Nyní vám vysvětlím úkoly, které budete plnit.

Ve vzdělávacím centru: musíte hmyz rozdělit na podskupiny létají, skákání, plazení. Věnujte pozornost symbolům. buď opatrný

V řečovém centru: Ze všech ptáků musíte vybrat pouze stěhovavé ptáky a připevnit je na stojan. Úkol je všem jasný. Jakmile uslyšíte zvuk metalofonu, musíte se seřadit poblíž svých středů. Začněme.

Zvuk xylofonu. Pojďme dokončit.

Vychovatel: A teď, kluci ze vzdělávacích aktivit, přijďte do řečového centra? Řekni nám, co jsi udělal? Vybrali jsme stěhovavé ptáky. Pojmenujte tyto ptáky.

Navrhuji, abyste si hru zahráli "Jaký pták"

Pokud má pták dlouhý ocas, jaké to je? (odpověď dětí) dlouhoocasý.

Pokud má pták dlouhý krk? – s dlouhým krkem.

Pokud má pták dlouhé nohy - dlouhé nohy?

Pokud má pták ostrý zobák?

Pokud pták umí plavat - jaké to je? - vodní ptactvo.

Výborně kluci. Vyprávěli jsme dětem o stěhovavých ptácích.

Nyní se přesuneme do vzdělávacího centra. Řekněte nám, jaký hmyz skáče, létá, leze. Proč jsi nenapíchl pavouka? Proč se hmyzu říká hmyz? (mají zářezy). Kolik hmyzu se chrání před predátory.

Co dělají? (převlečený). Jaký je vědecký název pro tuto schopnost: MIMIKA?

ZKUŠENOSTI: Teď to zkontrolujeme. Pojďme do vzdělávacího centra a vezměme si list papíru s obrysem kobylky a zeleným plastem. Vidíme teď kobylku? Děti: Ano. Vezměte zelený plast a zakryjte kobylku. Můžeš ho vidět? Děti: Ne. Co udělal? Děti: převlečený. Mnoho hmyzu se tak maskuje před predátory.

Vychovatel: Teď si zatancujeme na veselou jarní písničku a ukážeme klukům, jak rádi jsme přišli jaro. FYZICKÁ MINUTA « PŘIŠLO JARO»

Vychovatel: Zvu vás do centra kreativity. Pokračujte v našich kresbách, které vy a já uděláme malovat pomocí zmačkaného papíru a vatových tamponů. Řekneme a ukážeme klukům, jak to uděláme.

1. vezměte list papíru s číslem 1 a začněte ho mačkat, čím více ho mačkáme, tím je texturovanější a naše kresba bude zajímavější. hotovou hrudku vložte do bílého kvaše

2. vezměte list s číslem 2, začněte ho mačkat, vložte do zeleného kvaše

3. Vezměte list papíru s číslem 3, začněte ho mačkat a vložte do žlutého kvaše.

Připravili jsme pro vás naše štětce.

Nyní jsme spustili ruce na kolena. Budeme bedlivě sledovat, jak dopadneme malovat.

4. Vezmu hrudku bílého kvaše a namáčím ji do kvaše a kreslím obláčky metodou šťouchání. Všichni rozumí, začněme.

Jsme hotovi. Výborně, máme krásné mraky.

5. Dalším krokem je nakreslení trávy.

Z nádoby se zelenou barvou vytáhnu hrudku a namáčím ji do zeleného kvaše. A kreslím trávu.

Začněme. Jsme hotovi. Dali jsme naši hrudku.

Výborně, máme krásnou trávu.

6. Dalším krokem je nakreslit slunce, věnujte pozornost tomu, jak to dělám. Začněme.

vzít hroudu žluté barvy. Nakreslíme slunce. Výborně kluci.

7. A teď budeme nakreslete první květiny které máme jaro MATKA A MACHINA.

Ukazuji ti pozorně se dívat. Vezmu hroudu žlutého kvaše a opatrně ji spustím do barvy. Malá sluníčka. bodově.

Výborně kluci, naše kresby. vezměte ubrousky na stůl a utřete si ruce. Vložte špinavý ubrousek do nádoby. Zatímco naše kresby schnou. Žádám tě, abys šel na koberec

Nyní si sedněte do kruhu a dobře si promluvte.

1. Od koho dnes potřebujeme? email dorazil. dopis.

2. O čem jsme klukům řekli.

3. Jaké květiny se objevují jako první? na jaře

4. Jak je nazvat jedním slovem

5. Jak se nazývá vlastnost zvířete, které se umí maskovat?

6. Proč se hmyzu říká hmyz?

7. Jaké vybavení kresbu jsme zvládli

Zajímavý jaro.

Hodnocení aktivit dětí. Vychovatel: Zatímco naše kresby schnou, pojďte do mého kruhu. Když nám taje sníh a tečou potoky, rádi po nich pouštíme lodě. Takto ukazuji hotovou loď. Což nyní uděláme. Před vámi jsou plachty různých barev: modrá, žlutá, červená. Než však vezmete plachtu, pozorně poslouchejte. vezměte zelenou plachtu, pokud to bylo snadné a Zajímavý, žlutá, pokud - měli jste nějaké potíže, červená, pokud - bylo to velmi obtížné, propíchněte plachtu párátkem a vložte ji do své lodi. Jaké krásné lodě jsme vyrobili, vezmeme je s sebou na procházku a spustíme je podél našich potoků.

Odraz na koberci. Nyní si sedněte do kruhu a dobře si promluvte. (Vyzývám děti, aby si sedly na koberec). Získejte kytici a odpovězte na mou otázku.

8. Od koho dnes potřebujeme? email dorazil. dopis.

9. O čem jsme klukům řekli.

10. Jaké květiny se objevují jako první? na jaře

11. Jak je nazvat jedním slovem

12. Jak se nazývá vlastnost zvířete, které se umí maskovat?

13. Proč se hmyzu říká hmyz?

14. Jakou technikou kresbu jsme zvládli

Výborně, kluci, splnili jsme všechny úkoly, myslím, že kluci budou Zajímavý podívejte se a dozvíte se o funkcích našeho jaro.

Vychovatel: Kluci, děkujeme za vaši pomoc a příběh o jaro v Rusku. Poslali vám obrázky zvířat z horkých zemí. Ve volném čase si je můžete vybarvit skupina.

© 2024 bridesteam.ru -- Nevěsta - Svatební portál